BAKICILARIN FARKLARI

Günlük Bakıcı İle Yatılı Dadı Bakıcı Farkı

Üzerinde çok düşünülen ve tartışılan bir konudur bakıcının yatılı olup olmaması konusu. Bu konuda belirleyici olan annenin ve çocuğun ihtiyaçlarıdır. Ardından başka koşullar düşünülmelidir.

Özellikle anne yoğun çalışıyorsa ve geceleri uykusuz kalmak gibi bir duruma tahammül edemiyorsa yatılı bakıcı aslında kolaylıktır ancak diğer şartların uygun olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Evde bakıcı için uygun oda olup olmaması önemlidir. Çocuğun odasında da kalabilir belki ama mesela gece bakıcıyla koridorda karşılaşmak bazı aileler için rahatsız edici olabilir.

Evlerinde rahat hareket etmeyi seven aileler için de yatılı bakıcı sıkıntıya yol açabilir. Eğer bakıcı olarak alınan kişi bir de ev işleri için düşünülüyorsa yatılı olması belki daha büyük kolaylıktır ancak enerjisini sürekliliği açısından beklenen performansı vermeyecektir.

Hem gün içinde hem de gece bütün bir evden ve çocuktan sorumlu olan insan için bu durum gerçekten zordur. İster gündüzlü, ister yatılı olsun durum tamamen sizin seçimlerinize, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize göre şekillenecektir.

Ancak çalışma biçimi ve koşulları ne olursa olsun bakıcı görüşmelerinin en başında doğru ve net tanımlamalarla karşılıklı olarak ortaya konmalı ve açık açık konuşulmalıdır.

0555 991 80 23

0216 450 48 66

0850 221 81 37

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Söğütlüçeşme cd. no47 / 8 Kadıköy - ISTANBUL

Copyright (c) ZARAGRUP.COM Tüm hakkı saklıdır.